Wypełnienia do tapicerowanych mebli – jakie są stosowane

Wiele osób nie ma nawet świadomości tego, że w rozmaitych tapicerowanych meblach, poduszkach czy kołdrach znajdują się jakieś wypełnienia. W przypadku mebli często wykorzystywana jest do tego celu pianka poliuretanowa. Dostępna jest ona w wielu różnych rodzajach, różniących się grubością i gęstością. Dzięki temu można sterować twardością poszczególnych elementów, w zależności od potrzeb klienta. W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się pianki wysokoelastyczne.

Dzięki odpowiednim sposobom wytwarzania dużo szybciej odzyskują one swoje pierwotne kształty, a oprócz tego są dużo trwalsze i wytrzymalsze na odgniatanie. Dużo osób twierdzi, że takie pianki są znacznie praktyczniejsze w użytku niż wielowarstwowe wkłady sprężynowe. Dużo klientów szuka także rozwiązań, które się sprawdzą przy osobach mających problem z alergią. W zwykłych piankach mogą się gromadzić roztocza i kurz, i przez to będą one wymagać odpowiedniego czyszczenia. Problem ten może rozwiązać silikonowe wypełnienie, które zapewnia dużo więcej sterylności.

Równocześnie daje dużą elastyczność i puszystość, co chroni przed odkształceniem się mebli. Niektórzy z producentów nadal używają pierza, które daje wysoki komfort użytkowania. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany rodzajami wypełnień, to do wyszukania firmy je oferującej skorzystać może z internetu. Wystarczy że w wpisze w wyszukiwarce wpisze hasło frytka z pianki, a następnie przeglądnie zwrócone strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like