Wybór sprawdzonego psychologa – na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę

Jeśli ktoś będzie potrzebował skorzystać z psychologicznej pomocy, to teoretycznie nie powinien mieć żadnego problemu z wyszukaniem odpowiedniego specjalisty. Lecz w praktyce nie jest wcale tak łatwo, o czym przekonać się miała okazję niejedna osoba. A to akurat jest bardzo ważne, bo jeśli się źle trafi, to w najlepszym przypadku nie zauważy się żadnej poprawy. Lecz sporo jest też takich przypadków, że ktoś nawet parę razy podchodzi do leczenia, ale po którejś z kolei porażce rezygnuje z tego ostatecznie, tym samym ryzykując pogorszenie swojego stanu.

Wynika to między innymi z tego, że nie ma obecnie przepisów i regulacji wiążących się z wykonywaniem tego zawodu. Państwowe i prywatne przychodnie medyczne z reguły wymagają tego, aby Psycholog Warszawa posiadał dyplom ukończenia wyższej uczelni, ale jeżeli ktoś będzie chciał otworzyć prywatną praktykę, to nikt mu tego nie zabroni. I rzeczywiście zdarzają się gabinety które są prowadzone przez osoby, które jedynie skończyły jakieś szkolenia czy kursy. Oczywiście nikt nie twierdzi, że Terapia psychologiczna w takim wydaniu nie przyniesie żadnego efektu, ponieważ niejednokrotnie takim specjalistom można całkowicie zaufać. Lecz na pewno warto to dokładnie sprawdzić, zanim się ktoś zapisze na pierwsze spotkanie. Następną ważną sprawą jest zobaczenie, czy będzie odpowiadało podejście psychologa do swoich pacjentów.

W końcu żeby leczenie faktycznie dało pożądany rezultat, to będzie trzeba dużo o sobie opowiedzieć, niejednokrotnie z intymnymi szczegółami. Jeżeli nie pojawi się pełne zaufanie do psychologa, to będzie trudno z takim otworzeniem się, a to z kolei może mieć duży wpływ na skuteczność leczenia. Z tego też powodu najlepiej pójść na pierwsze spotkanie i po nim ocenić, czy będzie się dalej chciało kontynuować współpracę z tym specjalistą, czy nie. Odpowiednie zaufanie jest też związane z tym, że taki psycholog będzie odpowiedzialny i dyskretny, i to co usłyszy w swoim gabinecie w żadnym wypadku nie zostanie przekazane nikomu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like