Szafa rack – na jakie rzeczy zwracać uwagę podczas wyboru

Współczesny sprzęt sieciowy i serwerowy jest znormalizowany, a do przechowywania go używane są przeważnie. Jest to naprawdę praktyczne i wygodne rozwiązanie, i jest aktualnie standardem jeśli chodzi o infrastrukturę IT. Takie szafy dostępne są w wielu różnych wielkościach i wzorach, mogą też mieć zróżnicowane wyposażenie. W teorii raczej nie powinno być problemu z ich wybraniem, ale w praktyce trzeba na kilka ważnych kwestii zwrócić swoją uwagę. Przede wszystkim należy zacząć od ustalenia, czy szafa będzie wisząca czy stojąca.

Te pierwsze dobrze się sprawdzają na korytarzach czy w małych biurach, gdzie po prostu jest za mało miejsca aby postawić coś na podłodze. Trzeba jednak pamiętać, że ilość mieszczącego się w środku sprzętu nie będzie jakaś przesadnie duża. Trzeba też uwzględnić ciężar umieszczanych w środku urządzeń, i dobrać ewentualnie parametry szafy także pod tym względem. Problemów z miejscem nie powinno być, jeżeli ktoś będzie się decydował na szafę stojącą. Takie modele wyposażone są przeważnie w kółka, przy pomocy jakich można je prosto przesuwać, ale nie zawsze to będzie standardem. Następną istotną rzeczą podczas wyboru będzie wyposażenie, a tutaj możliwości są naprawdę duże. Oczywiście wiele z akcesoriów czy udogodnień wiąże się z dodatkowymi kosztami, tak więc przy wyborze warto się dobrze zastanowić, czy faktycznie się przydadzą.

Na pewno pomyśleć należy o solidnym zamku, jeżeli szafa rack 42U będzie się znajdować w pomieszczeniu, w którym pojawić się mogą jakieś przypadkowe osoby. Z kolei jeżeli takie miejsce narażone będzie na różnego rodzaju zanieczyszczenia, to warto pomyśleć o zakupie szafy dysponującej lepszą klasą szczelności. Jeśli planuje się robić coś częściej przy umieszczonym w środku sprzęcie, to warto pomyśleć o zdejmowanych panelach bocznych lub wersji z dwoma sekcjami, takie rozwiązania znacznie ułatwiają pracę na co dzień. Gniazdo uziemiające, odpowiednia ilość otworów pod wentylatory czy samopoziomujące nóżki to następne ciekawe akcesoria, które powinna posiadać porządna szafa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like