Sprawdzone metody monitoringu placów magazynowych i budowy

Różnego rodzaju place magazynowe czy budowy przeważnie wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Niejednokrotnie na ich terenie się znajduje sprzęt czy materiały naprawdę dużo warte, z tego też powodu o takie zabezpieczenie koniecznie należy zadbać. A zrobić to można na kilka sposobów. Na pewno bardzo przydatne jest ogrodzenie takiego placu jakimś wysokim płotem lub siatką, co stanowi dość skuteczną barierę przed nieproszonymi gośćmi. Ale w wielu przypadkach to może nie wystarczyć, i będą konieczne jakieś dodatkowe zabezpieczenia.

Całkiem niedawno jeszcze powszechnie byli do takich celów zatrudniani ochroniarze, do ich obowiązków należało dokładnie pilnowanie terenu. Lecz obecnie coraz częściej zamiast ludzi wykorzystuje się monitoring budowy dróg, jaki daje dużo większą skuteczność przy niższych kosztach. A co najważniejsze taka ochrona zdalna nie będzie wymagała obecności ludzi, a tym samym płacenia im pensji. Przeważnie w tego typu przypadkach jest wykorzystywany zestaw kamer przemysłowych mających dużą rozdzielczość.

Obraz z takich kamer jest przesyłany do centrum monitoringu, w którym zatrudnieni pracownicy wszystko dokładnie obserwują na wielu monitorach, i jeśli pojawi się taka potrzeba reagują wysyłając patrol interwencyjny. Kamery mogą być montowane na stałe, lecz dużą popularnością także się cieszą specjalne wieże. Taka profesjonalna wieża z kamerami, z uwagi na to że jest mobilna, to może być postawiona w dowolnym miejscu. A jeśli będzie to niezbędne, to bardzo łatwo zmienić jej położenie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like