Podstawowe zalety i wady oświetlenia ledowego

Nasza cywilizacja nie mogłaby działać bez prądu, a ten między innymi jest wykorzystywany do oświetlenia. Jeszcze jakiś czas temu było na ro zużywane naprawdę dużo prądu, z uwagi na to, że były stosowane tradycyjne żarówki. A w ich przypadku tylko nieduża część energii była przekształcana na światło, reszta była marnotrawiona w formie ciepła. Straty te były ogromne, na szczęście jednak wszystko uległo zmianie w momencie, w którym pojawiło się na rynku Oświetlenie led. Technologia ta została oparta na niewielkich ledach, jakie pod wpływem płynącego prądu emitują energię świetlną.

Skuteczność tego rozwiązania jest wielokrotnie wyższa niż w przypadku tradycyjnych żarówek, ponieważ tutaj zdecydowana większość prądu jest faktycznie przekształcana na światło. To z kolei się przekłada na jedną z podstawowych zalet, jakie mają oświetlenie led, to znaczy brak grzania. Tradycyjna żarówka potrzebowała co najmniej czterdzieści wat mocy, aby dać względnie jasne światło, w przypadku ledów potrzebne ich będzie wyłącznie kilka, a to nie wystarczy do tego aby zbyt mocno podnieść temperaturę. Wspomnieć też warto o następnych plusach tego rozwiązania, a tych jest jeszcze parę. Wspominane już niewielkie zapotrzebowanie na prąd przekłada się na wiele razy niższe rachunki, które trzeba opłacać.

Kolejną z oszczędności jest także to, że ledy mają znacznie większą żywotność, a dzięki temu znacznie rzadziej trzeba je wymienić. Wprawdzie na początku trzeba za nie więcej zapłacić, ale po krótkim okresie czasu się to zwróci. Pomysłów i inspiracji na to, jak takie oświetlenie zastosować jest ogromnie dużo, bardzo interesująco prezentują się na przykład lampy solarne. Nie ma żadnego problemu, żeby tego typu żarówki używać z odpowiednim zabezpieczeniem na zewnątrz, tu na przykład bardzo się przydaje możliwość ukierunkowania źródła światła. W celu znalezienia pomysłów i inspiracji na wykorzystanie takich rozwiązań najbardziej odpowiednim miejscem będzie hurtownia led, gdzie można się zapoznać z wszelkimi nowościami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like