Jakie zalety i wady mają ścienne lamele

Trendy wnętrzarskie mocno się zmieniają z biegiem czasu. To, co cieszy się akurat modą w temacie wykończenia wnętrz zależy głównie od tego, jakie materiały są dostępne. Równie istotne są technologiczne nowinki lub nowe materiały. Takie nowości pojawiają się co pewien czas, ale aktualnie dostępna pula materiałów pozwoli tworzyć ogromną ilość ciekawych, interesujących rozwiązań. Pośród nich każdy klient wyszuka to, co się spodoba. A możliwości projektowe ogranicza jedynie wyobraźnia projektanta. No i oczywiście budżet klienta.

Jednym z popularnych rozwiązań są lamele. To układ listewek układanych w pewnej odległości pod kątem prostym do powierzchni do której są przyczepione. Ułożenie w takiej formie daje kilka korzyści. Przede wszystkim, mocno się zmienia optyka w pomieszczeniu. W zależności od kierunku w jakim są ułożone uzyskuje się efekt wydłużenia lub podwyższenia. Dodatkowo lamele ścienne dają wrażenie głębi przestrzennej. I po trzecie te elementy rozpraszają fale dźwiękowe, zapewniając przyjemną akustykę w całym pomieszczeniu i jednocześnie wygłuszając je odrobinę.

Tyle zalet mają te cienkie listewki. Jeśli się doda, że to dość tanie rozwiązanie, to przepis na sukces jest gotowy. Zatem nikogo nie powinno dziwić, że lamele cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno pośród projektantów jak i klientów. W zależności od użytego materiału i rozmiaru modułu, będą pasować jako wykończenie dowolnego pomieszczenia. Dopełniać nimi można eleganckie wnętrza, lecz równie dobrze odnajdą się w prostym stylu skandynawskim albo surowym loftowym klimacie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like