Jakie są wersje trawy?

Maryśka, znana również jako konopie indyjskie, to roślina zawierająca ponad 100 związków syntetycznych zwanych kannabinoidami. Dwa kluczowe kannabinoidy występujące w marihuanie to tetrahydrokannabinol (THC) oraz kannabidiol (CBD). THC odpowiada za działanie psychoaktywne rośliny, podczas gdy CBD ma różnorodne atrybuty lecznicze. Istnieją trzy kluczowe rodzaje marihuany: Sativa, Indica i Ruderalis. Każdy z tych rodzajów ma inne działanie oraz jest używany do innych celów. Sativa to wysoka i cienka roślina o wąskich liściach.

Pochodzi z ciepłego i tropikalnego klimatu i jest uniwersalnie uprawiana w regionach równikowych, takich jak Meksyk, Kolumbia i Tajlandia. Odmiany Sativa są znane ze swoich podnoszących na duchu i energetycznych efektów. Są nieraz używane w leczeniu depresji, zmordowania i braku apetytu. Odmiany Sativa mają także wyższy stosunek THC do CBD, co świadczy, że są bardziej psychoaktywne. Indica to mała oraz krzaczasta roślina o szerokich liściach. Wywodzi się z rejonu Himalajów oraz jest powszechnie uprawiana w Indiach, Pakistanie i Afganistanie.

Odmiany Indica znane są ze swoich relaksujących i uspokajających efektów. Są w szeregu przypadków użytkowane w leczeniu strachu, bezsenności oraz bólu. Odmiany Indica mają niższy stosunek THC do CBD, co oznacza, że są mniej psychoaktywne – odmiany dinafem. Ruderalis to mała oraz mocna roślina, uniwersalnie spotykana w Rosji i Europie Środkowej. Nie jest szeroko wykorzystywany do celów uzdrawiających bądź też rekreacyjnych, bowiem ma niską zawartość THC.

Jednak nieraz jest używany do uprawy szczepów hybrydowych, jakie łączą optymalne cechy szczepów Sativa i Indica. Oprócz tych głównych rodzajów marihuany istnieją również odmiany hybrydowe, jakie powstają przez hodowlę rozmaitych rodzajów szczepów Sativa i Indica. Szczepy hybrydowe mogą mieć szeroki zakres wyników, w relacje od szczepów użytych do ich stworzenia. Na przykład forma hybrydowa, która składa się w 50% z Sativa oraz w 50% z Indica, może mieć z większym natężeniem zrównoważony rezultat, podczas gdy forma hybrydowa, jaka składa się w 80% z Sativa i w 20% z Indica, powinien mieć bardziej podwyższający na duchu i energetyczny skutek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like