Jakie są popularne odmiany włoskiej mozzarelli

Pizza to danie, jakie chyba wszystkim smakuje, z tego też powodu cieszy się ogromną popularnością w większości krajów. Tajemnica jej smaku przede wszystkim tkwi w dobrze zrobionym cieście, ale równie ważne są też odpowiednie składniki. A pośród nich trzeba zwrócić szczególną uwagę na ser, kucharze z Włoch przede wszystkim tu wykorzystują mozzarellę.

Klasyczna produkty włoskie oryginalne ma delikatny smak, a jednocześnie posiada ciągnącą się, sprężystą konsystencję. Mimo że pozornie wykonanie jej nie powinno stanowić poważniejszego wyzwania, to tak naprawdę sytuacja inaczej wygląda. Żeby faktycznie er ten posiadał taki smak i strukturę jak być powinno, to potrzeba ogromnie dużo doświadczenia i praktyki. Dlatego nawet jeśli się zobaczy w sklepach jakieś sery wyprodukowane przez rodzimych producentów, to raczej nie będą one smakować tak jak produkty włoskie oryginalne.

Z takich też powodów do porządnej pizzy nie stosuje się raczej serów o wątpliwym smaku, a pochodzące przede wszystkim z Italii. Najczęściej wybierana przez klientów mozzarella produkowana jest z krowiego mleka, dzięki czemu jej smak jest delikatny i łagodny. Ale rodzajów mozzarelli jest znacznie więcej, i można je coraz częściej kupić również w naszych sklepach. W ostatnich czasach coraz większą popularnością także się cieszy mozzarella burrata, zawierająca dodatek śmietanki. Ta jest dodawana w czasie produkcji, przez co w kulce robi się nieduża torebka wypełniona ciekłą zawartością.

Kulki tej mozzarelli z zewnątrz wyglądają jak zwykłej, lecz po przecięciu wypływa z nich maślana ciecz. Spróbować również warto mozzarelli wyrabianej z mleka pochodzącego od bawolic, która uważana jest aktualnie za ser o najwyższej jakości. Produkowana przecież od lat mozzarella buffala dość niedawno dopiero zdobyła swój status, bo wcześniej nie była zbyt ceniona. Mleko bawole ma w sobie znacznie większą zawartość tłuszczu, z tego też powodu wytwarzane z niego sery mają charakterystyczny, lekko kwaskowy posmak.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like