Jakie są popularne odmiany włoskiej mozzarelli

Pizza to danie, jakie chyba wszystkim smakuje, z tego też powodu cieszy się ogromną popularnością w większości krajów. Tajemnica jej smaku przede wszystkim tkwi w dobrze zrobionym cieście, ale równie ważne są też odpowiednie składniki. A pośród nich trzeba zwrócić szczególną uwagę na ser, kucharze z Włoch przede wszystkim tu wykorzystują mozzarellę.

Klasyczna produkty włoskie oryginalne ma delikatny smak, a jednocześnie posiada ciągnącą się, sprężystą konsystencję. Mimo że pozornie wykonanie jej nie powinno stanowić poważniejszego wyzwania, to tak naprawdę sytuacja inaczej wygląda. Żeby faktycznie er ten posiadał taki smak i strukturę jak być powinno, to potrzeba ogromnie dużo doświadczenia i praktyki. Dlatego nawet jeśli się zobaczy w sklepach jakieś sery wyprodukowane przez rodzimych producentów, to raczej nie będą one smakować tak jak produkty włoskie oryginalne.

Z takich też powodów do porządnej pizzy nie stosuje się raczej serów o wątpliwym smaku, a pochodzące przede wszystkim z Italii. Najczęściej wybierana przez klientów mozzarella produkowana jest z krowiego mleka, dzięki czemu jej smak jest delikatny i łagodny. Ale rodzajów mozzarelli jest znacznie więcej, i można je coraz częściej kupić również w naszych sklepach. W ostatnich czasach coraz większą popularnością także się cieszy mozzarella burrata, zawierająca dodatek śmietanki. Ta jest dodawana w czasie produkcji, przez co w kulce robi się nieduża torebka wypełniona ciekłą zawartością.

Kulki tej mozzarelli z zewnątrz wyglądają jak zwykłej, lecz po przecięciu wypływa z nich maślana ciecz. Spróbować również warto mozzarelli wyrabianej z mleka pochodzącego od bawolic, która uważana jest aktualnie za ser o najwyższej jakości. Produkowana przecież od lat mozzarella buffala dość niedawno dopiero zdobyła swój status, bo wcześniej nie była zbyt ceniona. Mleko bawole ma w sobie znacznie większą zawartość tłuszczu, z tego też powodu wytwarzane z niego sery mają charakterystyczny, lekko kwaskowy posmak.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like
Czytaj całość

Jak należy zażywać suplementy

Przyglądając się internetowym czy telewizyjnym reklamom można zauważyć, że spora ich część będzie dotyczyła suplementów diety. Firmy produkujące…