Jakie są częste powody swędzenia skóry po prysznicu

U wielu osób po wyjściu spod prysznica lub wanny występuje swędzenie skóry. W wielu przypadkach nic strasznego to nie będzie, i poza dyskomfortem nie powinno to nieść żadnego zagrożenia dla zdrowia. Lecz niekiedy pojawienie się swędzenia może być także rezultatem różnych schorzeń, typu niewydolność nerek, zapalenia wątroby, zaburzenia hormonalne czy niekiedy i białaczka. Z tego też powodu jeśli stan swędzenia będzie się dłużej utrzymywał, a dodatkowo stosowane środki nie będą pomagać, to pasuje się wybrać do lekarza, żeby zlecił zestaw badań. A jeżeli coś zostanie w czasie nich wykryte, to będzie trzeba zacząć się leczyć. Jednak choroby przy swędzeniu zdarzają się stosunkowo rzadko, najczęściej to mało przyjemne uczucie jest spowodowane rozmaitymi podrażnieniami.

Podrażnienia te mogą mieć różne podłoże, niejednokrotnie to po prostu jest sucha skóra, która pod wpływem wody jeszcze bardziej się wysusza. A że produkuje ona nieduże ilości serum, to jego zmycie w czasie kąpieli powoduje zwiększenie się nieprzyjemnego objawu. Przy kąpieli unikać jeszcze należy paru innych rzeczy. Za ciepła woda również działa niekorzystnie na skórę, ponieważ poza wysuszaniem pobudza jeszcze funkcjonowanie gruczołów łojowych. Bardzo wysuszająco działa także chlor, dlatego jeśli będzie to możliwe, to trzeba chlorowanej wody unikać. Podobnie zresztą jak zbyt częstego mycia się, co dla wielu osób może się wydawać dziwne. Ale jeśli ktoś wchodzi pod prysznic kilka razy dziennie, a dodatkowo używa gąbki czy rękawicy, to niszczy w ten sposób mocno warstwę naturalnych lipidów.

A to bardzo szybko daje o sobie znać właśnie pod postacią wysypek, podrażnień czy zaczerwienienia. Z pewną ostrożnością należy podchodzić do stosowanych preparatów, najlepiej jeśli one będą dość delikatne i zawierające substancje nawilżające. Sporo na takie tematy da się znaleźć w internecie, jeżeli ktoś będzie chciał, to zaglądnąć może na przykład do serwisu kozmetika-afrodita.pl/swedzenie-skory-po-prysznicu-co-jest-powodem-dyskomfortu/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like