Jakie formalności trzeba spełnić instalując klimatyzację w bloku

Przy letnich upałach niekiedy trudno jest dać sobie radę w mieszkaniach, jeżeli się nie ma klimatyzacji. Zwłaszcza to będzie dotyczyło mieszkań z południowej strony, które mogą się naprawdę mocno nagrzewać, pomimo zasłaniania okien. Dlatego też coraz więcej właścicieli tego typu decyduje się na montaż klimatyzacji, dzięki jakiej można będzie zaznać jakąś ochłodę. Przy domach jednorodzinnych z zamontowaniem takiego układu nie ma żadnych problemów, lecz w wielorodzinnych budynkach sytuacja nieco odmiennie wygląda. Aby się dało jakiś klimatyzator z funkcją grzania zamontować legalnie na ścianie, to spełnić należy określone formalności. Lecz i tak nie zawsze otrzyma się zgodę, i wówczas trzeba szukać jakiejś innej opcji.

Przede wszystkim należy rozpocząć od złożenia we wspólnocie mieszkaniowej lub spółdzielni wypełnionego wniosku. Należy w nim podać konieczne informacje dotyczące miejsca instalacji i kwestii technicznych, takich jak poziom hałasu czy też sposób odprowadzania wody. Czasami konieczne będzie też uzyskanie zgody sąsiadów, z czym niekiedy bywa bardzo różnie. Jeśli taki wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, to klimatyzacja do mieszkania 50m2 może zostać montowana. Rzecz jasna musi to zrobić jakaś profesjonalna firma, na przykład taka jak cold-man.pl, która ma odpowiednie doświadczenie w realizacji takich prac oraz wszystkie potrzebne pozwolenia.

Pracownicy tego typu firmy chętnie też pomogą w doborze odpowiednich rozwiązań oraz opracowaniu dokumentów do złożenia. Jeżeli na montaż klimatyzacji na ścianie nie zostanie udzielona zgoda, to zastanowić się można nad balkonem, jeśli ktoś takim dysponuje. Tutaj już żadne pozwolenia nie są potrzebne, lecz liczyć się wówczas trzeba ze zmniejszeniem dostępnego miejsca z powodu konieczności postawienia zewnętrznej jednostki. Pewnym wyzwaniem może też być skuteczne odprowadzenie skroplin, które wytwarzane są w czasie pracy. Skropliny takie odprowadzić można do systemu kanalizacji, jeśli będzie taka możliwość, lub zbierać je w specjalnym zbiorniku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like