Jak stosować preparaty do regeneracji silników i skrzyń biegów

Mechaniczne urządzenia które w sobie mają elementy ruchowe będą się w jakimś stopniu zużywać w czasie pracy. Będzie to dotyczyło zarówno spalinowych silników, jak też skrzyń biegów, przekładni, mostów i pozostałych sprzętów. Takie zużywanie spowodowane jest głównie tarciem, które występuje między poruszającymi się względem siebie elementami. Oczywiście chcąc to zjawisko ograniczyć wykorzystuje się różnego rodzaju smary i oleje, ale i tak długoterminowo one nie zawsze pomagają. Z tego też powodu na rynku pojawiły się różnego rodzaju preparaty do regeneracji, które taki proces zużycia mogą mocno ograniczyć.

Takie preparaty na powierzchni pracujących elementów tworzą cienką, lecz twardą warstwę, która naprawdę może się przydać. Po pierwsze zmniejsza ona znacznie tarcie, i dzięki temu też potrzebne opory do pokonania. A to oznacza, że żeby napędzić taki mechanizm potrzebna będzie znacznie mniejsza ilość energii, a dzięki temu i mniejszy koszt. Realnie takie oszczędności mogą sięgać nawet kilkunastu procent, czyli wcale tak mało to nie jest, tak więc warto chociażby ten aspekt mieć na uwadze.

Kolejna ważna rzecz to trwałość. Ceramiczna powłoka, która się tworzy w czasie używania środków do regeneracji, jest bardzo cienka lecz twarda. Przez to z jednej strony zapewnia dużo lepszy poślizg, a dodatkowo ogranicza zużywanie się elementów. Dotyczy to zarówno urządzeń nowych, jak również po dłuższym czasie użytkowania, w ich przypadku także takie środki można stosować. A tymi urządzeniami na przykład mogą być silniki samochodowe, instalowane i w osobowych pojazdach, i w dużych ciężarówkach czy ciągnikach. Skrzynie biegów, przekładnie czy mosty to następne możliwe zastosowanie, dzięki czemu zmniejszą się wibracje i głośność, a zwiększy wytrzymałość mechanizmu.

Osoby szukające więcej informacji w tym temacie mogą skorzystać przykładowo z internetu, wystarczy że w wyszukiwarce wpiszą hasło strefy czystego transportu i przeglądną otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like