Jachtowe silniki – jak najlepiej zadbać o ich serwis

Jachty to jednostki wodne, jakie do swojego poruszania się wykorzystują siłę wiatru. Lecz na ich stanie znajduje się też najczęściej niewielki silnik spalinowy, mający moc kilku koni mechanicznych. Nie jest on głównym napędem, lecz bardzo się przydaje przykładowo podczas portowych manewrów czy w razie jakiegoś niebezpieczeństwa. Takie silniki nie są często używane, niejednokrotnie mają one okazję popracować zaledwie parę razy w roku. Dlatego też spora część właścicieli jachtów zapomina nieco o ich systematycznym serwisie, a takie zaniedbania zakończyć się mogą jakąś bardziej poważną usterką.

Przeważnie będzie to miało miejsce w najmniej spodziewanej chwili w trakcie sezonu, a wówczas naprawa silników jachtowych może się okazać możliwa jedynie za jakiś długi czas. Z tego też powodu raz do roku, na przykład w zimie, taki silnik powinien być ściągnięty z jachtu i oddany do jednego z serwisów. W takcie niego taki sprzęt zostanie szczegółowo sprawdzony, a jeśli zauważone zostaną jakieś zużycia, to będzie sporo czasu na to aby je naprawić.

Wymienić też należy świece, olej i inne materiały eksploatacyjne, zgodnie z zaleceniami producenta. Taki serwis silnika gazowego może być wykonany w jednym z autoryzowanych punktów, ale też może go zrobić jeden z niezależnych mechaników. Istotne jest, aby osoba taka dysponowała odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami, oraz posiadała potrzebny sprzęt. Dzięki temu silnik na pewno nie zawiedzie w przypadku, gdy się go będzie najbardziej potrzebować.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like