Czy tuningując swój samochód warto także wymienić felgi

Wielu właścicieli samochodów podejmując decyzję o tuningu w pierwszej kolejności zaczyna od zmiany felg. Oczywiście można to zrozumieć, gdyż to właśnie felgi są widoczne na pierwszy rzut oka, i to one w dużej mierze wpływają na całościowy styl po dokonanej zmianie. Wprawdzie nabywając nowe auto niejednokrotnie można wybrać wśród iluś propozycji przedstawionych przez producenta, ale przeważnie i tak nie będzie to nic porywającego. Nowoczesne felgi JR Wheels w pierwszej kolejności znacząco wyróżniają się swoim wyglądem.

Przeważnie mają one niestandardowe wzornictwo, które nadaje autu drapieżny wygląd. Przez to samochód zdecydowanie się będzie wyróżniał pośród innych, a w końcu przy tuningowaniu także i o to chodzi. Oprócz wyglądu wiele możliwości jest również jeśli chodzi o kolory, wielu wytwórców felg sportowych bardzo dużo także oferuje w tym zakresie. To w jeszcze większym zakresie pozwala otrzymać indywidualny wygląd pojazdu, trudny do osiągnięcia przy fabrycznym wyposażeniu.

Lecz w rzeczywistości odpowiedni dobór nowych felg w taki sposób, aby wszystko idealnie wyglądało, wcale do łatwych rzeczy nie należy. Po pierwsze wybór takich produktów jest dzisiaj ogromny, i często ciężko się będzie zdecydować na coś. Niektórym na przykład się będą podobać felgi concaver, lecz nie w każdym modelu samochodu się one sprawdzą. Raz z tego powodu, że tego typu felgę należy dopasować do kolorystyki nadwozia, ale też i do ogumienia, na którym chce się jeździć. I ostatecznie okazać się może, że po założeniu wcale pojazd nie będzie wyglądał lepiej, niż wcześniej.

Drugą sprawą są trendy, które powstały przez lata tuningu poszczególnych marek. I w ich przypadku zwyczajnie się należy trzymać takich standardów, nie bardzo przejdzie wymyślanie jakiś swoich nietypowych rozwiązań. Dodatkowo pamiętać należy o przepisach, a te są jednoznaczne. Po montażu superlekkie felgi SL02 nie mogą wystawać poza zarys karoserii, bo w przeciwnym wypadku liczyć się trzeba z zatrzymaniem rejestracyjnego dowodu przez policję.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like