Czy regeneracja przekładni i sprzęgieł będzie się opłacać

Codzienna praca mechanicznych urządzeń może spowodować ich powolne zużywanie się. Jest to całkowicie normalny proces, i trzeba się pogodzić z tym, że co pewien okres czasu będzie trzeba się zająć naprawą takich zużytych elementów. W wielu przypadkach nie ma innej możliwości, jak wymienienie ich na zupełnie nowe. Ale tego typu rozwiązanie wiąże się często z wysokimi kosztami, a i z dostępem do pewnych może być bardzo różnie.

Z tego też powodu jeżeli sprzęgło, wał czy koła zębate proste dość mocno się zużyją, to w wielu przypadkach można spróbować ich regeneracji. Oczywiście nie w każdym przypadku to będzie możliwe i wykonalne, lecz jeśli rzeczywiście taka regeneracja sprzęgieł mechanicznych się powiedzie, to będzie można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Z reguły będzie to do kilkudziesięciu procent mniej niż należałoby wydać za elementy zupełnie nowe, co w niektórych przypadkach wynieść może nawet do kilkunastu tysięcy.

Każda regeneracja rozpoczyna się od dokładnego sprawdzenia takiego elementu pod kątem tego, czy będzie możliwa jego naprawa. Jeżeli uda się to zrobić, to robiony jest demontaż, a następnie podzespół jest przekazywany do specjalistów, którzy się tym będą zajmować. Do tego typu napraw jest wykorzystywany wyspecjalizowany sprzęt, ale duże znaczenie ma też umiejętności i doświadczenie pracowników. Przy przekładniach i wałach niejednokrotnie będzie też potrzebne wyważanie, i po takich pracach naprawiony element jest z powrotem montowany w urządzeniu, pojeździe czy maszynie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like