Czemu opłaca się zakupić nieruchomość w Chorwacji

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych miejsc, w których Polacy spędzają urlop. Kusi wspaniałą pogodą, przejrzystym morzem i pyszną kuchnią. Jest więc zrozumiałe że każdego lata decydują się ją odwiedzić setki tysięcy urlopowiczów, spragnionych odpoczynku i relaksu. Przez dużo osób uważana jest ona za prawdziwy europejski raj, a dodatkową jej zaletą jest niezbyt duża odległość od naszych południowych granic. Z tego też powodu można w pełni zrozumieć fakt, że wielu turystów zaczyna planować kupno tam nieruchomości.

Inwestycja o takim charakterze z wielu powodów będzie bardzo opłacalna, i dlatego też domy i apartamenty w tym kraju cieszą się dużą popularnością. To wpływa rzecz jasna na poziom ich cen, nie należy się raczej w najbliższym czasie spodziewać że będą one spadać. Tak więc w przypadku takiego zakupu nie powinno się stracić, a raczej przez następne lata wartość domu czy apartamentu będzie jednak rosła. Następną istotną sprawą będzie to, że nieruchomość którą się kupi można będzie wynajmować turystom.

Sezon urlopowy w Chorwacji trwa znacznie dłużej niż u nas, dlatego na dobry zarobek liczyć będzie można przez parę miesięcy na rok. Duże znaczenie będzie miała oczywiście lokalizacja, najwięcej będą kosztować obiekty zlokalizowane bezpośrednio nad morzem, ale też w ich przypadku można będzie liczyć na największy zysk z wynajmowania. Ceny chorwackich domów są uzależnione od wielu różnych czynników. Na pewno lokalizacja ma bardzo duże znaczenie, dotyczy to nie tylko wspomnianej już odległość od wybrzeża, jak też regionu kraju. Trzeba też wziąć pod uwagę gospodarczą sytuację oraz kursy walut, oraz to, czy obiekt pochodził będzie z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Z uwagi na dość skomplikowane regulacje prawne zdecydowanie najlepszą opcją będzie przeprowadzenie takiego zakupu przy pomocy jakiegoś agenta nieruchomości. Za takie pośrednictwo będzie trzeba zapłacić parę procent wartości transakcji, ale agencja wówczas się zajmie wszystkimi sprawami. Sporo tego typu pośredników funkcjonuje również w Polsce, można ich na przykład znaleźć po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła Real estate realestate-honeste.com.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like