Czemu kempingowe przyczepy cieszą się takim zainteresowaniem

Podróżowanie samodzielnie z przyczepą kempingową było już praktykowane przez naszych rodziców i dziadków. Zapewne wiele osób ma jeszcze w pamięci modele zaprojektowane w PRL-u, które po dziś dzień spotkać można na ulicach. Oczywiście od tego czasu zmieniło się bardzo dużo, i współcześnie produkowane przyczepy kempingowe całkowicie inaczej wyglądają niż te sprzed lat. Projektanci cały czas szukają coraz to nowych możliwości, dzięki którym cała podróż będzie jeszcze przyjemniejsza i wygodniejsza.

Standardem obecnie jest niewielka łazienka i kuchenny aneks, ale coraz częściej można też liczyć na różne inne funkcje, takie jak na przykład wydajną klimatyzację czy nawet skórzaną tapicerkę. Znacznie zwiększyły się też wymiary części modeli, są one na tyle duże że bez żadnego problemu pomieszczą całą rodzinę, bez żadnego ścisku i niewygody. Lecz zwiększenie gabarytów przekłada się też na wagę, dlatego też należy zwrócić uwagę na to, że do ich ciągnięcia potrzeby będzie samochód z odpowiednią mocą. Sporo osób się spiera, czy przyczepa kempingowa to lepsze rozwiązanie niż kamper, czy jednak nie.

Zdania są tu bardzo różne, lecz parę istotnych aspektów będzie jednak przemawiać za jazdą przyczepą. Pierwszy z nich to cena, ta w przypadku przyczepy będzie kilkukrotnie niższa niż kampera, i dotyczy to zarówno używanych jak i nowych pojazdów. W przypadku używanych trzeba się jeszcze liczyć z potrzebą remontu, a ten przy kamperze również będzie więcej kosztował. Następną ważną sprawą jest wygoda i elastyczność w podróży. Kampery z reguły są dość duże, i po prostu w pewne miejsca nie można nimi wjechać.

Całkowicie odmiennie jest w przypadku przyczep, które można odczepić na parkingu i jechać samym autem na zwiedzanie. Osoby zainteresowane zakupem takiej przyczepy powinny się jednak nastawić na sporo czekania, gdyż przyczepy kempingowe sprzedaż w ostatnich latach wzrosła bardzo mocno i niestety nowe sztuki do odebrania będą nierzadko po paru miesiącach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like