Co może zaoferować współczesna stomatologia

Większość z nas doskonale wie o tym, jak najlepiej dbać o swoje zęby. Ograniczenie słodyczy, mycie dwa razy dziennie czy regularne przeglądy stomatologiczne to przecież proste i tanie rzeczy, a mimo wszystko i tak cały czas stomatolodzy mają co robić. Jeśli będą do zaleczenia nieduże ubytki, to raczej nie będzie przy tym nic bolało, a dodatkowo nie będzie to bardzo kosztowne.

Dlatego też tak bardzo podkreślana jest rola regularnych przeglądów, w czasie których stomatolog Radzymin sprawdzi dokładnie stan zębów, i jeśli coś znajdzie to zaproponuje leczenie. Zaleca się, żeby tego typu przegląd robić raz na rok, wtedy ewentualne ubytki nie będą miały możliwości zbytniego powiększenia się. Ale jeśli ktoś tego nie dopilnuje i zacznie się pojawiać ból, to wówczas sytuacja staje się poważniejsza. Z pewnością podjęta zostanie wtedy próba leczenia chorego zęba, i w wielu przypadkach to się udaje. Lecz jeżeli jednak dojdzie do obumarcia nerwów, to wówczas konieczne będzie kanałowe leczenie. Współczesna stomatologia Radzymin daje obecnie duże możliwości w tej kwestii, głównie z tego powodu że dentyści dostali do dyspozycji nowoczesne mikroskopy. Przy pomocy tych urządzeń da się teraz wyleczyć zęby, jakie jeszcze kilkanaście lat temu trzeba było usunąć.

Rzecz jasna będzie się to wiązało z dość wysokimi kosztami, gdyż za jeden kanał zapłacić trzeba co najmniej trzysta złotych, lecz utrzymanie własnego zęba na pewno warte będzie wydania takiej kwoty. Niekiedy po takim leczeniu pozostaje jedynie sam korzeń, do jakiego wkłada się odpowiedni sztyft i osadza się na nim potem koronę. Jest jednak sporo przypadków, że nawet mimo zastosowania zaawansowanych urządzeń i umiejętności stomatologa ząb nie zostanie uratowany. Na szczęście w takim przypadku również jest parę możliwości na to, żeby nie została pusta dziura w dziąśle. Protetyk Radzymin może na przykład zaoferować zrobienie mostu lub korony, zamocowanej na wkładzie. Droższym, lecz skutecznym wyjściem są też implanty, które mają formę wkręcanych w dziąsło tytanowych kołków.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like