Śrubowe kompresory – na jakie rzeczy zwracać uwagę podczas wyboru

Wśród wielu urządzeń stosowanych w pneumatyce spora ilość projektantów chętnie sięga po kompresory śrubowe. Te urządzenia mają mało typową budowę, złożoną z dwóch obracających się w odwrotnych kierunkach wałów. Dzięki temu zapewniają płynne dostarczanie powietrza, ale również spore możliwości regulacji ciśnień. Ze względu na swój sposób funkcjonowania zaleca się zdecydowanie ich używanie do ciągłej pracy. Bierze się to z tego, że osiągnięcie optymalnych warunków działania wymaga ogrzania oleju we wnętrzu do odpowiedniej temperatury, a to potrwać może nawet blisko godzinę. Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy na kilka istotnych rzeczy zwrócić swoją uwagę. Przede wszystkim moc urządzenia powinna być dopasowana do konkretnych potrzeb. Rzecz jasna jakaś rezerwa jednak powinna być, ale nie warto za bardzo przesadzać.

Zwłaszcza że większy sprzęt to także potrzeba zapewnienia mu odpowiedniego miejsca, oraz wentylacji i zasilania. Przy ocenie wydatków należy mieć też na uwadze wydatki wiążące się z energią. W przypadku lepszych producentów takie dane z reguły będą dostępne, co umożliwi oszacowanie całościowych wydatków na używanie sprzętu. W tych wydatkach uwzględnić też należy serwisowe przeglądy i wymianę niezbędnych części i akcesoriów. Warto zastanowić się także nad kupnem dodatkowych urządzeń, jakie znacząco mogą zmniejszyć koszty użytkowania.

Z pewnością mocno na to wpływają wymienniki ciepła, które pobierają energię z układu chłodzenia urządzenia i przekazują ją do ogrzewania wody albo instalacji grzewczej. Jeśli chodzi o gwarancję, to dzisiaj standardem pośród lepszych firm będzie dwa lata. W wielu przypadkach ten okres można przedłużyć za dodatkową opłatą, lecz tu już trzeba indywidualnie podjąć decyzję. Na pewno sporo przydatnych informacji na temat wybrania kompresorów i ich użytkowania można uzyskać odwiedzając jakiś dobry sklep pneumatyczny. Dużo wiedzy w tym temacie do znalezienia też będzie w sieci internetowej, na przykład w serwisie https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like