Podstawowe różnice między śrubami zwykłymi a ocynkowanymi

Wiele osób nie przykłada specjalnej uwagi do śrub przy montażu rozmaitych obiektów. Przeważnie bierze się najtańsze lub też takie, jakie są aktualnie dostępne, bez zastanawiania się nad tym, co będzie za kilka czy kilkanaście lat. A zwykła stal, szczególnie jeżeli jest niezabezpieczona, w szybkim tempie zaczyna korodować. To może się wiązać z tym, że takie łączenia po pewnym okresie czasu staną się dużo słabsze, lub w skrajnych przypadkach wręcz pękną, zagrażając tym samym bezpieczeństwu danego obiektu czy urządzenia.

Tak więc przy zwykłych śrubach niezbędne będzie zapewnienie im odpowiedniej ochrony. Najlepiej to zrobić przez nałożenie lakieru lub farny, co zabezpieczy skutecznie metalową powierzchnię przed wodą czy jakimiś innymi substancjami chemicznymi. Kolejną opcją, wybieraną coraz chętniej przez inwestorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Śruby tego typu wprawdzie są nieco droższe w zakupie, lecz jeżeli do zwykłych doliczy się konserwację i malowanie, to niejednokrotnie koszty okazują się porównywalne.

A ogromną zaletą ocynkowanych śrub będzie to, że są one bardzo odporne na zjawisko korozji. Jeżeli nie ma uszkodzeń zewnętrznej powłoki cynku, to większego problemu służyć one mogą nawet kilkadziesiąt lat. Tego typu śruby są obecnie oferowane przez wiele sklepów. Można je bardzo prosto wyszukać na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki frazę śruby z łbem sześciokątnym najlepsza oferta i przeglądając otrzymane wyniki. Przeważnie w sklepach takich można też liczyć na profesjonalne doradztwo i pomoc w wybraniu najlepszych rozwiązań.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like