Podnośnik koszowy z Łodzi i prace rozbiórkowe

Pewnym jest też i to, że podnośników koszowych używa się także w Łodzi do tych prac rozbiórkowych. Mowa tu o pracach takich jak rozbiórka komina lub innej budowli, która ma więcej niż jedną kondygnację. Niektóre lokalne wypożyczalnie tych sprzętów boją się je wypożyczać, bo prace rozbiórkowe to zrzucanie cegieł i belek dachowych z wysokości. Powiązane jest to z dość znacznym ryzykiem ( https://saw-bud.net/podnosnik-koszowy/ ) uszkodzenia podnośnika koszowego i innych wypożyczanych sprzętów, ale wypożycza się te maszyny do tego typu prac, bo każda godzina wypożyczania ich to rzecz jasna zarobek. Niektóre wypożyczalnie dodatkowo stwarzają pewnego rodzaju dodatkowe trudności powiązane z wypożyczeniem, ale jest to powiązane z tym, że obawiają się, że już po kilku godzinach od momentu wypożyczenia może się pojawić jakaś usterka, choćby uszkodzenie elastycznego przewodu hydraulicznego przez spadającą belkę stropową.

Czy uszkodzenia mogą być znacznymi?

Cegły z rozbiórek zazwyczaj tylko nieznacznie uszkadzają wypożyczony podnośnik, bo najczęściej spadają na ziemię nie uszkadzając kosza lub wysięgnika konkretnego podnośnika. Jednym słowem większość uszkodzeń dotyczy raczej tej sfery estetycznej danej maszyny, czyli powstania jakiejś wgniotki na blaszanej obudowie podstawy. Takie uszkodzenia nie są rzecz jasna poważnymi i trafiają się też w przypadku tej zwyczajnej konwencjonalnej budowy nie powiązanej z rozwalaniem ścian. Wiele znaczy też i to, że ta sfera estetyczna nie jest najważniejsza, bo fragmenty wilgotnego tynku które przyczepiają się do podnośnika podczas prac przy elewacji to raczej coś normalnego. W porę tego typu zabrudzenia wystarczy jedynie wytrzeć, a obudowę polać wodą, po to by podnośnik wyglądał na zadbany. Jednym słowem trudno kogoś pozwać tylko ze względu na to, że te drobne wizualne defekty powstają, bo są one czymś normalnym podczas wypożyczania. Gorzej będzie wtedy gdy spory kawałek cegły uszkodzi ten wartościowy akumulator żelowy.

Co gdy podnośnik koszowy się przewróci?

Podnośnik koszowy, czyli także podnośnik koszowy nożycowy wypożyczony w łodzi może się przewrócić na bok. Może się on rzecz jasna przewrócić na kupę piasku i wtedy właśnie kilku pracowników postawi takowy na koła, nieco go wyczyści i nie będzie po danym zdarzeniu śladu, ale może być też i tak, że podnośnik z wysuniętym ramieniem przewróci się na betonową płytę lub na kostkę brukową. Pracownicy w tym przypadku mogli nie ulec poważnym urazom, bo uratowało ich to wyskoczenie z kosza na kupę piasku. Najistotniejszym jest w tym wszystkim to, że podnośnik uległ konkretnemu uszkodzeniu, czyli mógł się nawet nieco zgiąć siłownik hydrauliczny ramienia. Takie części się wymienia i to zwykle bez większego problemu, a koszty napraw pokrywa zazwyczaj polisa danego przedsiębiorcy budowlanego, ale wiąże się też i to z tym, że składka ubezpieczeniowa podskoczy do góry.

Przypadki w których uszkodzenia sprzętu są zbyt znacznymi

Niektórzy z nas spotkali się już z terminem „Szkoda całkowita”, czyli w przypadku samochodów oznacza to, że koszty naprawy przekraczają wartość rynkową pojazdu. Podobnie jest też z maszynami takimi jak wynajmowane podnośniki koszowe. Terminologia może się nieco różnić, ale zasada jest dokładnie ta sama, czyli po tego typu szkodzie właścicielowi podnośnika, którym jest wypożyczalnia wypłaca się równowartość ceny rynkowej podnośnika, czyli tyle ile był wart przed uszkodzeniem. Często spotyka się też i z tym, że firmy ubezpieczeniowe zaniżają nieco wartość sprzętu, ale generalnie udaje się jakoś zastąpić ten podnośnik jakimś innym używanym w dobrym stanie technicznym lub wypożyczalnia bierze nowy w leasing.