O jakich rzeczach należy pamiętać podczas wynajmowania samochodu

Przy wynajęciu samochodu należy zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych czynników, które w wielu przypadkach mogą uchronić przed niepotrzebnymi wydatkami. To, co bus 9 osobowych wypożyczalnia pokazuje bowiem w swoim cenniku jest ceną bazową, ale zdarzają się sytuacje, gdy z jakiegoś powodu trzeba będzie sporo dopłacić.

Przeważnie miejsce to będzie miało przy przekroczeniu dziennej liczby kilometrów. Klienci nie zawsze o tym pamiętają i jadą gdzie chcą, a potem są niemile zaskoczeni że gwałtownie im urosły koszty. Z tego też powodu jedną z ważniejszych spraw podczas takiego wynajmu jest przeczytanie dokładnie umowy przed odebraniem kluczyków, i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.

Kolejną rzeczą, o jakiej należy pamiętać, jest zgłoszenie wszystkich kierujących. Jeśli nie zrobi się tego, to w przypadku ewentualnej stłuczki czy kolizji może się okazać, że do pokrycia będzie całość naprawy. Ponieważ bus 9 osobowych wypożyczalnia zawsze będzie się wiązał z ryzykiem niespodziewanej przygody na drodze, to należy sprawdzić dokładnie jak wygląda temat ubezpieczenia. Najczęściej polisa OC i AC będzie, ale pojawić się może duży wkład własny w szkodzie.

Przy niedużej dopłacie można do znieść, dlatego warto rozważyć taką opcję. Przeważnie auta sportowe na wynajem są zatankowane do pełna, i takie też należy oddać. Najlepiej zrobić to samemu, tuż przy oddawaniu samochodu. W przeciwnym wypadku wypożyczalnia może naliczyć jakąś dodatkową opłatę, a cena za paliwo z pewnością będzie wyższa niż na stacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like