Jak warsztaty z robotyki pomagają w rozwijaniu się dzieci

Z różnego rodzaju robotami każdy chyba z nas kiedyś miał okazję się spotkać. Nawet jeżeli nie na żywo, to już na pewno w różnych popularnych filmach, w których wielokrotnie to maszyny właśnie grały główne role. Świat robotów jest fascynujący i niezwykły, a co najbardziej interesujące, obecnie dostępny dla każdego, kto ma tylko na to ochotę. Z różnymi robotami, oczywiście na swoim poziomie, mogą się już zapoznawać nawet kilkuletnie maluchy w przedszkolu. Już bowiem dla nich są odpowiednie zestawy, dzięki którym dzieci mogą poznać, jak działa normalny robot i jak nim należy sterować.

Dla starszych dzieci są znacznie większe możliwości. Często są bowiem organizowane rozmaite warsztaty naukowe, albo w wersji jednorazowej, albo jako dłuższy cykl. Już te krótkie nawet umożliwiają zapoznanie się z podstawowymi regułami sterującymi funkcjonowaniem tych urządzeń, wśród których przecież będzie i informatyka, i mechanika. Zajęcia ze zwiększoną ilością spotkań już w większych szczegółach będą dotykać tego zagadnienia, lecz również dają znacznie większą wiedzę. Łącznie z tym, że w pewnym momencie uczestnicy zaczną tworzyć swoje własne programy, w zaawansowany sposób sterujące funkcjonowaniem robota i rzeczami, które on wykonuje. Świetnie przy takiej zabawie sprawdzają się zestawy klocków Lego, przeznaczone do takich właśnie celów.

Poza klockami, z których składa się całą konstrukcję, takie klocki są również wyposażone w czujniki, silniki czy układy sterujące. Przez to każdy w dowolny sposób może zrobić swojego pierwszego robota, a potem wydawać mu różne polecenia. Potencjał i możliwości tej właśnie zabawki są praktycznie nieograniczone, dlatego też świetnie się ona sprawdza w szerokich zastosowaniach. Obecna robotyka cały czas się rozwija, i bez przerwy pojawiają się w niej także coraz to nowe możliwości. Dlatego też warto spróbować zainteresować swoje maluchy tego typu warsztatami, jeżeli są gdzieś organizowane. Być może zainteresuje je to tak bardzo, że będą chciały spróbować czegoś więcej.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like