Jak najlepiej dobrać monitoring do swojego mieszkania

Dom czy mieszkanie można zabezpieczać na wiele sposobów. Przede wszystkim istotne są odpowiednie wejściowe drzwi z atestowanymi zamkami, jeśli chodzi o bramę na podwórko z pewnością się też przyda zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Przy jego pomocy można będzie sprawdzać, kto akurat zawitał, i jeśli będzie to potrzebne zarządzać wygodnie otwarciem. Zarówno na zewnątrz obiektu, jak też w jego wnętrzu zostać też zamontowany monitoring.

Najczęściej składa się on z zestawu specjalnych kamer oraz urządzenia do rejestracji przesłanych obrazów. Kamery monitoringu należy wybrać takie o możliwie jak najlepszej jakości, gdyż to przekłada się bezpośrednio na jakość obrazu. Obecnie minimum, które tego typu kamera IP kopułkowa Hikvision musi mieć, to format HD. Jeżeli będą tylko takie możliwości, to zdecydowanie lepiej będzie zakupić urządzenia full HD. Cenowa różnica nie jest zbyt duża, a jeżeli chodzi o możliwość dokładnego sprawdzenia obrazu, to raczej nie ma co porównywać takich kamer do siebie. Szczególnie jeżeli wybierze się dobrego, sprawdzonego producenta, a nie jakieś niemarkowe sprzęty.

Z tanimi kamerami w ogóle trzeba trochę uważać, bo często ich teoretyczne parametry mocno odbiegają od rzeczywistości, a to może znacznie zmniejszyć poziom skuteczności monitoringu. W przypadku urządzeń montowanych poza budynkiem należy także dopilnować, aby miały one wodoszczelną obudowę, gdyż będą one narażone na oddziaływanie niekorzystnych atmosferycznych warunków. Bardzo interesującą funkcjonalnością jest zamontowanie w kamerze detektorów ruchu. Tym sposobem aktywowane one będą jedynie wtedy, gdy jakaś osoba się znajdzie w widocznym polu, co znacznie zmniejszy rozmiar filmów.

Te zaś trzeba w jakiś sposób nagrywać, a do tego służy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Od jego sprawności będzie zależało, jak monitoring będzie funkcjonował, dlatego nie warto stawiać na tanie rozwiązania, które posiadać będą liczne ograniczenia. Planując kupno tego typu urządzeń można od razu pomyśleć o pozostałych zakupach, i w zamówieniu na przykład może się znaleźć Puszka podłogowa Simon 2 modułowa 4x k45.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like