Zaniemyski urlop

Znajdujący się w województwie wielkopolskim Zaniemyśl to miejscowość z pewnością zasługująca na uwagę. Przede wszystkim ze względu na jej turystyczne i historyczne walory. Co roku w sezonie wakacyjnym zjeżdża tu mnóstwo gości. Zarówno takich, którzy od dawna odwiedzają to miejsce w celu wypoczynku choćby weekendowego, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą miejscowością. Jeśli nie masz planów na wypoczynek zajrzyj do bazy noclegowej w Zaniemyślu [wejdź na – meteor-turystyka.pl]. Z pewnością znajdziesz tu dla siebie miejsce na komfortowy wypoczynek, ponieważ noclegi w Zaniemyślu to przede wszystkim gościnni gospodarze, dbający o swoich gości. Uprzejmością sprawiają, że co roku w sezonie wakacyjnym goszczą wielu przybyszów z całej Polski.

Główną atrakcją są tereny, na których znajduje się miejscowość. Piękne jezioro nazwane od nazwiska hrabiego Edwarda Raczyńskiego daje niesamowite możliwości wypoczynku na łonie natury i od dawna jest znanym i cenionym letniskiem na tym obszarze Polski. Kim był hrabia Raczyński? Tego z pewnością dowiesz się na miejscu. To on rozsławił Zaniemyśl, który dawniej posiadał prawa miejskie. Urządzał tutaj, w swoim domu liczne przyjęcia, na które zapraszana była towarzyska śmietanka. Gospodarz zachwycał swych gości pokazami sztucznych ogni, a dbając o zapewnienie im nietypowej rozrywki urządzał na jeziorze „Bitwy Morskie”. Takie harce organizowane są tu do dnia dzisiejszego co jest niesamowitą atrakcją i co roku przyciąga wielu turystów. Na terenie jeziora znajduje się „Wyspa Edwarda”, z którą również łączą się historyczne opowieści. Dziś znajduje się na niej popularny ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy cieszący się dużym powodzeniem. Świetne miejsce na spędzenie czasu z najbliższymi zwłaszcza, że na miejsce trzeba dopłynąć promem, co może być wyjątkową atrakcją dla dzieci. W czasie wakacji organizowane są festiwale artystyczne oraz występy gwiazd z całej Polski.

Będący kiedyś miastem, Zaniemyśl posiada liczne walory architektoniczne, które oglądać można w centrum miejscowości. Pomniki upamiętniające ludzi zasłużonych dla ojczyzny i tych terenów, zabytkowe uliczki, kościoły oraz stary rynek, na którym kiedyś urządzano lokalne jarmarki. To wszystko wprowadzić może w niezapomniany klimat i zapewnić aktywny, wartościowy wypoczynek. Warto poznać głębiej historię Edwarda Raczyńskiego, uczestników powstania wielkopolskiego czy też niesłusznie zapomnianego poetę Ryszarda W. Berwińskiego. Ich pomniki znajdują się na terenie miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *