Wakacje na Mierzei Wiślanej: Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to malownicza wieś, swoista perełka Mierzei Wiślanej, położona nad zachodnim brzegiem Zalewu Wiślanego. Miejscowość znajduje się w pobliżu topowego kurortu, bez którego spora grupa Polaków nie wyobraża sobie wakacji, jest więc bardzo ciekawą alternatywą dla Krynicy Morskiej. Kąty Rybackie to absolutna cisza i spokój, bez turystycznego zgiełku i oblężenia. Jednocześnie jest to ciekawa baza wypadowa do sąsiednich kurortów, w których można doznać wielu ciekawych atrakcji lub zwiedzać zabytki, charakterystyczne dla regionu, a lokalna baza z noclegami to gwarancja jakościowych wakacji.

Mówi się, że to rybacy założyli Kąty Rybackie – jednakże nie należy pomijać faktu, że pierwszy dwór powstał tutaj pod koniec XVII wieku, a panem na włościach był angielski kupiec H. Wilhelm Ramsey. Dopiero potem pojawili się rybacy, którzy zaczęli stawiać pierwsze szopy na sprzęt niezbędny do połowu ryb. Jeszcze później powstała karczma. Osada rybacka stała się popularna w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy to rozkwitała moda na wypoczynek z dala od domu, w klimacie pozwalającym na regenerację nadwątlonego zdrowia. II wojna światowa przerwała wakacyjną sielankę. Wioska została doszczętnie zniszczona. PRL jednakże postawił na turystykę i tak zaczęły powstawać obiekty wypoczynkowe, które zmieniły charakter wsi z rybackiej na wczasowy.

W Kątach Rybackich stworzony został największy w Europie rezerwat dla kormoranów. Ptaki te bardzo dobrze czują się w rezerwacie, gdzie na ogromnej powierzchni mogą żyć w naturalnych warunkach. Kormorany gniazdują zwyczajowo w koloniach. Ich głównym pożywieniem są ryby, łapane podczas nurkowania. Uroda tych ptaków zachwyca, dlatego też będąc w tej miejscowości, nie powinno pomijać się wizyty u kormoranów.

W tego typu miejscowościach zawsze największą atrakcją są plaże. W Kątach Rybackich plaża służy do indywidualnego wypoczynku; zazwyczaj nie ma ryzyka leżakowania w hałaśliwym tłumie plażowiczów. Żeglarstwo to najpopularniejszy sport w tej okolicy. Najmłodsi mają do swej dyspozycji park dmuchańców zwany Piracką Zatoką, w którym to można bawić się na pirackich statkach, zjeżdżalniach i innych ogromnych zabawkach, bezpiecznych dla dzieci w każdym wieku. Kąty Rybackie to znakomita przestrzeń dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *