W Kruklankach – wypad na Mazury

Mazury to doskonałe miejsce na wakacyjny relaks. Kraina Wielkich Jezior nieustannie zachwyca przyjeżdżających tutaj gości. Jednym z ciekawych miejsc na Mazurach jest z pewnością wieś Kruklanki. Znajdziemy ją 18 kilometrów od Giżycka. Spora wieś letniskowa ma nam wiele do zaoferowania. Zielone tereny sprzyjają uprawianiu rekreacji i sportu. Bez wątpienia spędzimy tutaj miło czas pośród licznych, mazurskich krajobrazów. Nie zabraknie także atrakcji turystycznych oraz pysznego jedzenia. W okolicy znajdziemy aż cztery rezerwaty przyrody. Turyści najchętniej odwiedzają Borki, gdzie można podziwiać żubry w specjalnej zagrodzie. Ten największy i najpopularniejszy rezerwat, stanowiący centralną część Puszczy Boreckiej, posiada także wiele innych walorów. Różnorodna roślinność oraz ukształtowanie terenu sprawiają, że wiele zakątków wygląda jak z bajki. Docierając do serca rezerwatu udajemy się w inną krainę, jak nie z tej ziemi. Zobaczymy liczne pagórki, doliny, tereny bagienne, liczne strumyki oraz małe jeziora. Miejsce wygląda bardzo tajemniczo i z pewnością będzie niezapomniane. Koniecznie poznajmy Mazury z tej strony.

Kolejną atrakcją w Kruklankach jest Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Został wybudowany w XVI wieku. Pełnił wtedy funkcję świątyni ewangelickiej. W XVII i XVIII wieku uległ licznym przebudowom. Współcześnie mieści kościół rzymskokatolicki. Architektura budynku jest połączeniem gotyku z barokiem. Duże wrażenie robi z pewnością 25-metrowa wieża z dwoma dzwonami. Kościół był wielokrotnie odbudowywany po I wojnie światowej. Obecnie stanowi całkiem przyjemne dla oka miejsce.

Z pewnością wszyscy wiedzą, że prawdziwym bogactwem Mazur są niewątpliwie jeziora. Także w okolicy Kruklanek mieści się ich kilka. Jezioro Gołdopiwo, Kruklin, Brożówka oraz Patelnia – zarówno akweny jak i ich okolice stanowią doskonałą bazę do uprawiania wielu sportów oraz rekreacji. Wczasy w Kruklankach z pewnością będą przyjemne i pełne relaksu. Przepiękna natura nasyci nas swoją energią.

Jakie noclegi Kruklanki mogą nam zaproponować? Warto przejrzeć oferty wielu domków letniskowych, pensjonatów oraz pokoi gościnnych.W dużym stopniu noclegi [np. Meteor] zapewnione są także w ośrodkach wypoczynkowych oraz gospodarstwach agroturystycznych. Bez problemu znajdziemy odpowiednie miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *