Pogorzelica – ciekawostki i osobliwości

Pogorzelica i sąsiadujące z nią mniejsze bądź większe miejscowości oferują turystom wymyślne atrakcje znajdujące się na lądzie, które przeznaczone są zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Pierwsza z nich to zlokalizowany w Pobierowie dom Ewy Braun, który według licznych podań i legend zamieszkiwany był przez kochankę i późniejszą żonę Adolfa Hitlera – Ewę Braun. Nie ma co prawda jasnego przekazu i dokumentu potwierdzającego, że tak naprawdę było, ale prawdopodobnie Ewę wizytował w tym domu marszałek niemieckiego lotnictwa – Hermann Goring, który mieszkał w pobliskim Międzywodziu i doglądał położone w okolicy lotnisko. W obecnej chwili dom jest mocno zdewastowany i zapuszczony. Ale bez problemu można go oglądać wyłącznie z zewnątrz. Od wielu lat stoi bowiem pusty, a obecny właściciel nie jest zainteresowany podjęciem jakichkolwiek prac remontowych i nie zależy mu na wielkim rozgłosie dotyczącym tego miejsca. Mimo opinii iż nie jest to atrakcja turystyczna, a wyłącznie ciekawostka, pod domem Ewy Braun często można zobaczyć ciekawych gapiów rządnych sensacji i potwierdzenia prawdziwości tego podania.

Na aktywne osoby chcące spędzić urlop nad morzem w sposób aktywny czekają liczne i dobrze przygotowane trasy rowerowe. Są to między innymi: szlak zabytków architektury biegnący przez Trzęsacz, którego długość to ok 9 km. Inne szlaki to: szlak biegnący leśnym duktem, szlak wzdłuż jeziora Liwia Łuża, letniskowy szlak Pobierowa oraz szlak śladami rybołówstwa morskiego. Dla zakochanych i osób lubiących spacery, istnieje możliwość odbycia urokliwego i sentymentalnego spaceru Aleją Róż i Zakochanych. Są to dwie alejki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie na nadmorskim klifie. Deptak, którym można spacerować łączy Rewal z Niechorzem. Jest to ciekawa atrakcja nie tylko dla zakochanych, ale również dla wszystkich tych, którzy lubią oglądać malownicze widoki i wspaniałe wschody i zachody słońca, jakie nad morzem należą do jednych z najpiękniejszych.

Pogorzelica jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie rozczaruje. Szeroka baza noclegowa przyjmuje rokrocznie masy turystów. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: "Pogorzelica online", a otrzymamy wiele ofert proponowanych przez tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *