Odkryj Krościenko nad Dunajcem

Trzy Korony do drugi największy szczyt w Pieninach. Jest to bardzo popularne miejsce pieszych wędrówek zwłaszcza w okresie letnim. Trasa na Trzy Korony nie jest najtrudniejsza, z powodzeniem można się tam wybrać całą rodziną. Na jednym z wierzchołków – Okrąglicy został zbudowany taras widokowy, skąd za niewielką odpłatą można podziwiać piękne widoki. Warto w tej okolicy zatrzymać się na dłużej, ponieważ ten szczyt stanowi tylko jedną z licznych atrakcji. Dobrym miejscem na nocleg będzie pobliskie Krościenko nad Dunajcem (baza miejsc do spania: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,kroscienko-nad-dunajcem,0.html).

W około godzinę i czterdzieści minut można stamtąd żółtym i niebieskim szlakiem dotrzeć właśnie na Trzy Korony. Poza tym będąc w okolicy nie można nie skorzystać z możliwości przepłynięcia się spływem Dunajca flisacką łodzią. Jest to jedna z wizytówek tego rejonu. Z Krościenka warto także wybrać się na wycieczkę do Szczawnicy, tam także czeka wiele atrakcji. Malownicze widoki i górskie potoki można podziwiać podczas wyprawy do wąwozu Homole – to popularne i chętnie odwiedzane przez turystów miejsce.

Liczne trasy rowerowe zachęcają tu do nieco aktywniejszego wypoczynku. Więcej informacji na temat historii tych obszarów można dowiedzieć się przy okazji zwiedzania ruin zamku w Czorsztynie czy zamku w Niedzicy. Z tym ostatnim wiąże się ciekawa historia mówiąca o ukrytym skarbie. Zamek powstał najprawdopodobniej w XIV wieku i leży nad zalewem Czorsztyńskim, który powstał podczas budowania zapory. W muzeum znajdującym się na terenie zamku można zobaczyć między innym narzędzia tortur. Natomiast w kawiarni obok można wypocząć po zwiedzaniu i rozkoszować się wspaniałymi widokami. Będąc w okolicy warto również pojechać do Dębna i zobaczyć drewniany kościół, który od 2003 roku jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Należy on także do Szlaku Architektury Drewnianej. Krościenko nad Dunajcem jest położone w województwie Małopolskim i znajduje się niedaleko słowackiej granicy. Jest świetnym miejscem do wypoczynku oraz daje duże możliwości, jeśli chodzi o górskie wędrówki czy zwiedzanie okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *