Muzea w Ustce

Zwiedzanie muzeów ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednak tak naprawdę decydująca jest tematyka, bo nawet jeśli ktoś zupełnie w nich nie gustuje, to może znaleźć takie, które go zachwyci. Jeśli będzie bliskie zainteresowaniom, to tak się właśnie stanie.

Może  będzie to  jedno z dwóch, jakie można zwiedzić w Ustce. Bo Ustka to nie tylko plaża, kąpiele w morzu oraz piękna promenada, ale też różne atrakcje, ciekawe miejsca, zabytki i właśnie muzea. Temu bogactwu możliwości spędzania wolnego czasu odpowiada bogata baza noclegowa w tym mieście (odnajdź swój nocleg tutaj). To jedno z najpopularniejszych pod względem turystycznym miast. Zwykle nie ma problemu z noclegiem, ale jeśli ma się swoje upatrzone miejsce i chce się akurat tam zatrzymać w lipcu albo w sierpniu, to trzeba zamówić sobie miejsce odpowiednio wcześniej.

Kiedy jest tak piękna plaża, można kąpać się w morzu czy spacerować promenadą, to może pojawiać się pytanie, czy znajdzie się jeszcze ochotę na zwiedzanie. Jednak, nawet na najpiękniejszej plaży nie będzie się przecież siedzieć wiecznie. Zawsze też jest chęć poznawania nowego miejsca.

Muzea, do których warto wtedy się udać, to Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa oraz Muzeum Ziemi Usteckiej. Obydwa znajdują się w Ustce. To drugie w budynku, będącego repliką budynku z XVIII wieku o konstrukcji ryglowej. Znajdują się w nim różnego rodzaju eksponaty, dokumenty i fotografie związane z przeszłością Ustki. Oprócz tego są różne czasowe wystawy, dzięki którym mamy szanse lepiej poznać historie miasta i poczuć jego wyjątkowy klimat.

Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa to bardzo unikalne miejsce. Z reguły każde miasto ma zbiory dokumentujące swoją przeszłość. Tu unikalne jest to, że akurat Ustki to dotyczy. Natomiast takich o tematyce piekarniczej jest bardzo mało. Tutaj można  zobaczyć piece, ale też maszyny i urządzenia służące do wyrobu pieczywa i ciast. Są także książki historyczne, pocztówki itp. Wszystko w tej tematyce. Jeśli ktoś po takim zwiedzaniu poczuje ochotę na coś smacznego, to na dole budynku jest czynna piekarnia. A trudno nie poczuć jej, bo jak ogląda się piece czy różne mieszadła do ciast, to wyobraźnia pracuje. To będzie miło i smacznie spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *