Morze, jeziora i lasy, czyli Wisełka i jej atrakcje

Wisełka to niewielka miejscowość położona na wyspie Wolin, w połowie drogi z Międzyzdrojów do Międzywodzia. To idealne miejsce, by odpocząć w ciszy i spokoju. Nie ma tutaj tylu turystów co w Międzyzdrojach, a oprócz morza zobaczymy tu także szeroki pas lasu oraz kilka jeziorek, gdzie możemy popływać łódką albo kajakiem.

Wyjeżdżając do Wisełki, musimy mieć na uwadze bazę noclegową, która jest tutaj na naprawdę wysokim poziomie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie miejsce dla siebie. Wisełka oferuje noclegi w hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych (rezerwując noclegi przez internet, wpisz w wyszukiwarkę hasło: "noclegi Wisełka online").

Przyjeżdżając do Wisełki zapewne myślimy o wypoczynku nad wodą. Tutejsza plaża położona jest około 1,5 kilometra od zabudowań samej miejscowości, a wiedzie na nią przyjemna trasa przez spokojny las. Sama plaża nie należy do najszerszych, ale nie jest także wąska. Na pewno jest jednak piaszczysta, dzięki czemu możemy bez przeszkód rozstawić się na niej na dłużej. To także doskonałe miejsce na długie spacery. Atutem jest także woda, która ze względu na lokalne warunki jest tu zawsze trochę cieplejsza niż w sąsiadujących miejscowościach. Jeśli nad morzem wiatr jest zbyt silny, to możemy się udać na inną plażę, która położona jest nad jeziorem Wisełka. Położone jest ono na południu miejscowości, a na jej plażach działa również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Na spacery nadaje się także doskonale Woliński Park Narodowy, który pokrywa znaczną część wyspy Wolin oraz strefy przybrzeżnej Bałtyku. Zobaczyć możemy tutaj m.in. latarnię morską Kikut. Znajduje się ona na wzgórzu o wysokości 75 metrów. Niegdyś wybudowano tutaj wieżę widokową, która w 1962 roku została przerobiona na zautomatyzowaną latarnię morską. Sama latarnia ma około 20 metrów, a zbudowana została z kamienia oraz cegły. Niestety nie jest udostępniana dla turystów, ale i tak samo miejsce warto odwiedzić, jeśli lubimy spacery po leśnych trasach. Woliński Park Narodowy ma w zanadrzu jeszcze wiele atrakcji. Warto się wybrać np. nad Jezioro Turkusowe, do Zagrody Pokazowej Żubrów albo w okolice dawnej wyrzutni rakiet, gdzie funkcjonuje obecnie małe muzeum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *