Liczne miejsca do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym

Atrakcje, które czekają na odwiedzających Kazimierz Dolny to m.in.: kapliczka z Chrystusem Frasobliwym z XVI wieku, drewniane domy z XVIII i XIX w., Góra Trzech Krzyży usytuowana nad Dużym Rynkiem  w niedalekiej odległości od ruin zamku. Z góry rozciąga się przepiękny widok na okolicę Kazimierza na rzekę Wisłę i nieodległy Janowiec, do którego z Kazimierza można dostać się promem. Jatki, czyli drewniane domy położone na Małym Rynku, kiedyś wykorzystywane przez ludność żydowską jako lokale kuchni koszernej, niedaleko tych budynków położony był również dom Cadyka.

Klasztor OO. Reformatorów i Sanktuarium p.w. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny z XVI wieku, znajdujący się na Dużym Rynku. -cmentarze żydowskie i parafialne, na których spotkać można stare, ale bardzo okazałe grobowce, czy gotycki zamek w Bochotnicy, ale obecnie to już tylko ruiny.
Albrechtówka to najbardziej urokliwe miejsce widokowe w Kazimierzu Dolnym. Z tego miejsca wspaniale widać meandrującą Wisłę, Janowiec oraz niewielki Mięćmierz-Korzeniowy Dół, czyli wąwóz usytuowany na obrzeżach Kazimierza. Wąwóz powstał na skutek erozji wodnej w lessowych skałach okalających Kazimierz. W niektórych miejscach ma nawet 6 metrów głębokości, odsłaniając tym samym korzenie drzew, stąd nazwa tego dołu. Na terenie Kazimierza Dolnego i okolic spotkać możemy wiele innych wąwozów i osobliwości natury, tak więc jest to prócz walorów architektonicznych interesujące miejsce do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, biegowej, a nawet coraz bardziej popularnej konnej.

Na Kazimierskim rynku zarówno tym małym, jak i dużym obecnie w sezonie letnim można usiąść w jednym z licznych ogródków piwnych. Bez problemu można oddać się relaksowi i zanurzyć się w magiczną głębię urokliwego spokojnego miasteczka na co dzień opuszczonego, a w sezonie tętniącego życiem. Na rynku Dużym spotkać możemy cyganki, które chętnie opowiedzą nam o naszej przyszłości, możemy zanurzyć ręce w wodzie z miejskiej studni, która jest niebywałą atrakcją dla najmłodszych turystów. Idąc z Dużego Rynku na Mały, podziwiać możemy charakterystyczne budownictwo kupców żydowskich, gdzie obecnie znajdują się niezliczone kramy z wytworami rękodzielnictwa.

W Kazimierzu działa wiele pensjonatów, hoteli i miejsc noclegowych, które pozwalają odwiedzającym na zasłużony odpoczynek po całym dniu pełnym wrażeń (zobacz możliwości nocowania na – http://meteor-turystyka.pl). Pamiętajcie też, że na szczególną uwagę zasługuje bez wątpienia Wisła i jej przełom. Wzdłuż rzeki zbudowano szeroki malowniczo położony deptak, który w czasie weekendu jest pełen spacerujących lub jeżdżących na rowerze ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *