Letnie atrakcje Kłodzka

Kłodzko to doskonałe miejsce na spędzenie letniego wypoczynku. Poza wieloma atrakcjami, które ma do zaoferowania to największe miasto w Kotlinie Kłodzkiej, na turystów w okresie wakacji czeka bardzo wiele imprez. Od czerwca do sierpnia kalendarz wydarzeń obfituje w koncerty, wystawy, imprezy sportowe oraz inscenizacje batalistyczne. Te ostanie, w czasie trwających w sierpniu Dni Twierdzy Kłodzka, przyciągają tysiące turystów, rozkochanych w batalistycznych rekonstrukcjach wojen napoleońskich i przypadkowych gości.

Kłodzko jest gospodarzem wielu imprez muzycznych, z Open Summer Festiwal na czele. Nikt, kto w czasie wakacji przyjedzie do Kłodzka nie będzie żałował. Największą atrakcja miasta położonego nad rzeką Bystrzycą jest Twierdza. Zbudowana już w średniowieczu fortyfikacja przez wieki była powiększana, a jej zdolności obronne wzrastały. Największą rolę bastion odegrał w czasie wojen prusko-francuskich w XVIII wieku. Przy twierdzy działa grupa rekonstrukcyjna, która swoim występami uświetnia wiele imprez organizowanych w kłodzkiej budowli. Twierdzę oraz podziemia można zwiedzać o każdej porze lub wybrać się na jedno z wielu organizowanych tu wydarzeń i przy tej okazji poznać sekrety tego obronnego bastionu.

W sierpniu odbywa się już od lat największa z imprez organizowanych w twierdzy. Obchody uświetnia rekonstrukcja historyczna walk napoleońskich, w której udział biorą regimenty grup rekonstrukcyjnych z całej Europy. Wokół twierdzy obozuje kilkuset żołnierzy. Podczas bitwy słychać wystrzały z armat, a po polu szarżuje jazda konna. Na rynku odbywa się Jarmark Forteczny, na którym lokalni rzemieślniczy wystawiają swoje rękodzieła. To dobra okazja, aby spróbować lokalnych nalewek i potraw. Wieczorem natomiast odbywają się koncerty i zabawy wśród fortecznych murów.

W czasie wakacji odbywa się tu także kilka imprez muzycznych, w tym Open Summer Festival, na którym można, poza słuchaniem muzyki, cieszyć się atrakcjami kłodzkiej Twierdzy. W czasie imprezy mają miejsce różne konkursy, zabawy i pokazy. Kłodzko to świetne miejsce na spędzenie kilku dni urlopu. Miasto umożliwia korzystanie z miejskich atrakcji lub zwiedzanie rozległych górskich terenów Kotliny Kłodzkiej. Rozbudowana baza noclegowa pozwoli każdemu znaleźć ciekawe noclegi w miejscowości Kłodzko. Są tu hotele, pensjonaty oraz prywatne kwatery, rozlokowane w centrum lub na obrzeżach miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *