Historyczne atrakcje Gdańska

Od czasu swojego powstania Gdańsk był niezwykle ważnym ośrodkiem politycznym, społecznym i handlowym na mapie ówczesnej Polski a następnie Prus. Kiedy przez wiele stuleci funkcjonował jako Wolne Miasto, nikt nie kwestionował jego znaczenia strategicznego – między innymi właśnie dlatego tuż obok Gdańska w dwudziestoleciu międzywojennym rozpoczęto rozbudowę Gdyni. Kilkadziesiąt lat później wraz z Sopotem stworzyły one Trójmiasto, które dzisiaj jest najbardziej znanym ośrodkiem turystycznym w północnej Polsce.

To zobaczysz w Gdańsku

Każdy, kto przyjeżdża do tego miasta z zamiarem dłuższego pobytu i zwiedzania, może znaleźć dowolne noclegi w Gdańsku () dostosowane do swojej kieszeni i możliwości finansowych. Na turystów czekają więc hotele i pensjonaty, motele i hostele, schroniska młodzieżowe, akademiki, internaty oraz pola namiotowe. Mając zapewniony nocleg można natomiast rozpocząć proces zwiedzania – a Gdańsk pod tym względem oferuje naprawdę wiele historycznych atrakcji. I to mimo faktu, że większość budynków została po II wojnie światowej zniszczona.
W Gdańsku koniecznie trzeba się wybrać na Starówkę z Wyspą Spichrzów, Starym Przedmieściem, Długimi i Nowymi Ogrodami oraz Ołowianką. Na liście rzeczy do zobaczenia koniecznie powinna się znaleźć Złota Brama i fontanna Neptuna, bazylika mariacka, ratusz, kaplica królewska, Brama Zielona, kamienice Lwi Zamek, Dom Angielski i Dom pod Żółwiem, baszty Biała, Narożna i Łabędź, Hala Targowa, Długi Targ oraz Mały i Wielki Młyn.

Warto podejrzeć

Gdańska baza noclegowa wręcz zachęca do tego, aby spędzić w mieście przynajmniej kilka dni. A liczba czekających atrakcji wręcz wymaga, aby zobaczyć je przynajmniej w połowie. Na turystów czekają więc również zabytkowy budynek Poczty Polskiej, zbrojownia, Westerplatte, wyspa Sobieszewska, ale także liczne miejskie muzea. W tym przede wszystkim Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Narodowe Muzeum Morskie, Latarnia Morska Gdańsk i muzeum diecezjalne. Dodatkowo jeśli przyjedziemy tutaj w odpowiednim terminie, możemy wziąć udział w festiwalach, koncertach i innych imprezach cyklicznych. Na uwagę zasługują między innymi imprezy kulturalne w Filharmonii Bałtyckiej oraz Operze Bałtyckiej oraz w licznych mniejszych i większych galeriach sztuki, gdzie wystawiane są najnowsze artystyczne dzieła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *