Co zwiedzać w Kościerzynie?

Podczas urlopu warto wybrać miejsce, które zapewni nie tylko spokojny wypoczynek, ale także możliwość zobaczenia ciekawych i niepowtarzalnych miejsc. Do takich na pewno zaliczyć należy leżącą na Kaszubach miejscowość Kościerzyna. Doskonałe miejsce dla całej rodziny, w którym można nie tylko wypocząć, ale także zobaczyć wiele interesujących atrakcji i miejsc. Ponieważ miejscowość cieszy się wśród turystów rosnącą popularnością, z każdym rokiem coraz prężniej rozwija się baza noclegowa (>). Dlatego też na pewno każdy bez większych problemów znajdzie dopasowane do swoich potrzeb noclegi. Kościerzyna pod tym względem zapewnia bowiem bardzo wiele możliwości. Nawet jeżeli podczas wyboru noclegów ktoś kieruje się względami finansowymi, bez trudu zdoła znaleźć idealne dla siebie propozycje.

Kościerzyna ponadto oferuje bardzo wiele ciekawych miejsc i atrakcji, dzięki którym można tam miło spędzić czas. W samej jednak miejscowości na pewno warto odwiedzić między innymi Muzeum Kolejnictwa, które jest jednocześnie miejscem stylizowanym na skansen. Dzięki temu pod gołym niebem można podziwiać ponad 50 odrestaurowanych wagonów i parowozów z różnych epok. Szczególnie dzieci na pewno będą pod wrażeniem wizyty w tym miejscu.

Warto także zwrócić uwagę na znajdujące się w miejscowości zabytkowe budynki. Młyn parowy to jeden z najstarszych budynków, zachowany w bardzo dobrym stanie. Dwa kościoły – jeden neogotycki, a drugi neobarokowy, to możliwość podziwiania przepięknej i doskonale zachowanej architektury tamtych czasów.

Okolice Kościerzyny to jeziora, nad którymi można do woli wypoczywać, zażywać kąpieli wodnych czy też opalać się. Bez problemu także można oddać się przyjemności uprawiania sportów wodnych, szczególnie dużym zainteresowaniem, ze względu na wielkość jezior cieszy się żeglarstwo. Najbliżej Kościerzyny znajduje się Jezioro Wdzydze. Ponadto z pewnością warto podziwiać okoliczną przyrodę, która urzeka swoim pięknem. Wiele gatunków roślin nie jest spotykanych w innych regionach kraju, co tym bardziej stanowi o ich niezwykłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *