Augustów jesienią

Augustów to miejscowość wypoczynkowa, do której w sezonie przyjeżdża sporo osób na wakacje, ale jesienią w ośrodkach pojawiają się pustki. Wtedy wszędzie zalega cisza a baza noclegowa kończy pomału swoją działalność. Niemniej jednak taki późny pobyt wiąże się z pewnymi zaletami i udogodnieniami, na które może liczyć gość pojawiający się w miasteczku dopiero po lecie. Ponieważ jesienią zanika popyt na wakacje i Augustów i noclegi, w tym spora część pensjonatów i hoteli świeci pustkami. Dlatego w ośrodkach, które w sezonie wypełniał pisk oraz wrzask, teraz panuje cisza i spokój. Również ceny turnusów są o wiele niższe, a niekiedy można nawet wynegocjować dodatkowe obniżki lub pobyt w bardziej luksusowych pokojach.

Jeśli więc na wakacje jedzie się bez dzieci, warto zastanowić się nad jesiennym urlopem na Podlasiu, aby wspaniale wypocząć i zregenerować się. Pogoda zaczyna się powoli ochładzać, więc kąpiele nie wydają się większości turystów najlepszym pomysłem. Niemniej jednak można nadal plażować, spacerować po piasku oraz wypożyczyć sobie łódkę i wypłynąć na wodę. Właśnie teraz najlepiej biorą ryby, które z końcem upałów zaczynają intensywnie żerować przed zimą. Ci, którzy w Augustowie byli wiosną lub latem przekonają się, że znane im zakątki zupełnie inaczej prezentują się jesienią. Po opadach powietrze dodatkowo oczyszcza się, a okolicę wypełnia aromat macierzanki i sosnowego olejku eterycznego.

Chłodne jesienne wieczory nie będą straszne, gdy dla rozgrzewki rozpali się ognisko i upiecze na nim kiełbaski lub kartofle. Na plażach oraz stanowiskach widokowych ustawiono również grille oraz drewniane komplety stołów i ławek, które za darmo dostępne są dla każdego. Taką imprezę warto połączyć ze śpiewaniem szantów. Spacer po tutejszej puszczy zawsze sprawia sporo radości, ale po jesiennych deszczach następuje w niej także wysyp grzybów. Da się tu trafić na maślaki, podgrzybki i borowiki, a jeśli zna się nieco lepiej na grzybach, można się pokusić również o zbiór gąsek i kani. Dla osób, które jesienią wykupią tu sobie noclegi, Augustów okaże się doskonałym miejscem na spędzenie urlopu po sezonie. Za cenę pobytu dużo niższą, niż w czasie wakacji, goście wypoczną w ciszy, powędkują z wypożyczonej łodzi, urządzą sobie grilla nad wodą, a także wybiorą się na jesienne grzybobranie, robiąc zapasy na cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *